שלום!
ברוכים הבאים ל-Ballis!

אני ענבל גמליאל והקמתי את Ballis מאהבתי הגדולה לבישול ואפייה באורח חיים בריא.

לפני שאספר לכם על Ballis אספר קצת עליי:
אני מגיעה ממשפחה שאוהבת מאוד קולינריה. אצלנו בבית אבא שלי הוא הבשלן ובמהלך הילדות שלי הייתי מבלה איתו הרבה במטבח, פחות עזרתי לו בבישולים כי באותה תקופה זה לא כל כך עניין אותי אבל כן עזרתי לו במורל, כשהוא לקח הפסקות היינו משחקים במטבח. האהבה לעולם הקולינריה הגיעה במהלך התואר הראשון שלי. יש לי תואר ראשון במדעי החיים ובקרוב גם תואר שני באקולוגיה ואיכות סביבה. בתור סטודנטית, הלחץ של הסמסטר- עבודות, ניסויים, מבחנים, הקשה עליי לאכול נכון והייתי אוכלת בעיקר אוכל מהיר, מה שהשפיע עליי מאוד גופנית וגרם לי לבעיות עיכול מסויימות. רציתי להפסיק לאכול ככה, הרגשתי שהגוף שלי הפך לפח זבל. כשהלחץ בלימודים פחת, אמצע השנה השנייה לתואר הראשון, התחלתי לבשל לעצמי הרבה יותר והשתדלתי לבשל כמה שיותר בריא, בנוסף לזה גם חזרתי לעשות ספורט, הייתי הולכת לחוג ספיניניג בסטודיו של האוניברסיטה. זו הייתה הנקודה בה התחלתי להיפתח יותר לבישול וספציפית אפייה והתחלתי ממש לאהוב את זה ולהנות מזה, ראיתי גם איך זה משפיע על הגוף שלי לטובה. באותה שנה התחלתי גם להיות פריקית של ספורט ואורח חיים בריא, אני מאמינה גדולה שספורט ותזונה נכונה משפיעים עלינו מאוד בחיי היומיום- נפשית וגופנית.

חשוב לי מאוד לדעת מה אני אוכלת ומכניסה לגוף שלי, את רוב החטיפים שלי אני מכינה בעצמי. מדי פעם כשאני מסתובבת בסופר ועושה קניות אני מחפשת איזשהו חטיף בריא ואני תמיד מסתכלת על המרכיבים מהם הוא מיוצר ולא מצליחה למצוא חטיף שאני באמת יכולה לקרוא לו בריא. לדוגמה, אם כתוב שהוא ללא סוכר אז בדרך כלל יש תחליפי סוכר מלאכותיים, שאני אישית לא רואה שום סיבה להכניס לגוף שלי. לכן, התחלתי להכין לי בבית את הפינוק המתוק שאני משתוקקת לו כל יום. בהתחלה, כשלא ידעתי על ההשפעות של הסוכר על הגוף שלנו השתמשתי בסוכר חום כתחליף לסוכר לבן כי חשבתי שהוא בריא יותר. לאחרונה יצא לי להתוודע יותר לאנשים בעלי מוגבלויות תזונה מסויימות שמונעות מהם לאכול מוצרים בעלי גלוטן, סוכר ועוד. זה גרם לי להבין יותר וללמוד יותר על החומרים הללו ולהבין גם למה הם מזיקים לאנשים שאין להם מוגבלות תזונה שכזו. בגלל זה, הפחתתי משמעותית את צריכת הגלוטן והסוכר שלי, מצאתי תחליפים טבעיים שאני אוהבת. אני מצליחה להכין לי בבית פינוקים מתוקים וטעימים שהם טבעיים לחלוטין, ללא סוכר מעובד וללא גלוטן והם גם טבעוניים.

הרקע הזה הוא מה שהוביל אותי להקמת Ballis, אני רוצה להכניס אתכם למטבח החדש והבריא שלי, לשתף אתכם בעשייה ולהראות שניתן לאכול בריא וגם להנות, ללא כל התפשרות על הטעם! אני רוצה להעביר הלאה את ההתנסות שלי בעולם המתוקים הבריאים בתקווה שגם אתם תופתעו ממנו לטובה. ב-Ballis תוכלו למצוא מתכונים טבעיים ומיוחדים, לא סטנדרטיים, חשוב לי להראות שאם נשתמש בכל מה שהטבע מספק לנו נוכל להכין דברים יוצאי דופן גם במראה וגם בטעם ובנוסף בעלי ערך תזונתי עבור הגוף שלנו.

מעבר למתכונים שתוכלו למצוא פה אני גם מוכרת טארטים שיצרתי בעצמי, ללא גלוטן, סוכר מעובד וטבעוני. אני רוצה לאפשר לכם לקנות משהו מתוק שיהיה באמת בריא וגם מזין, והכי חשוב שתהנו לאכול אותו בלי רגשות אשמה.