היי! אני ענבל גמליאל, בת 27, במקור מעפולה וכעת גרה בתל אביב.

תמיד הייתי בחורה ספורטיבית, אוהבת טבע וטיולים. זו אחת הסיבות שעשיתי תואר ראשון בביולוגיה בב"ש, אה כן גם התגוררתי בבאר שבע שלוש שנים. שמתי לי למטרה להמשיך בתחום האקולוגיה ושמירת טבע ובגלל זה המשכתי לתואר שני באוניברסיטת תל אביב. מאוד נהנתי בלימודים אבל עם הזמן, כבר בתואר הראשון התפתחה אצלי אהבה גדולה לתחום הקולינריה. כל ארוחה שאפשר אני משתדלת לבשל בעצמי, הכי כיף לי במטבח! יותר מבישול אני אוהבת קינוחים ואפייה ככה שאם תראו אותי במטבח רוב הסיכויים שאני אופה משהו 🙂

בחרתי בפוסט הראשון שלי כאן, לספר לכם קצת על הסיבה שהקמתי את באליס ( השם ד.א נובע מהכינוי המשפחתי שלי).
במהלך התואר הראשון שלי, בגלל כל הלחץ של המבחנים והעבודות מצאתי את עצמי, כמו כל סטודנט, אוכלת אוכל מהיר ובכלל לא מזין, גם הייתי מוציאה מלא כסף על אוכל קנוי ובתור סטודנטית זה יכול לרושש….
כשהלחץ קצת נרגע, חזרתי לספורט, כמו שציינתי קודם אני ממש בקטע! הלכתי לחוג ספינינג בסטודיו בב"ש ותוך כדי גם שמתי לב יותר לתזונה שלי. ממש נהנתי מהספינינג וקלטתי כמה זה מועיל לגוף שלי וגם לנפש, זה ממש עוזר לי לשחרר מתחים ולצבור אנרגיה. התחלתי לבשל בעצמי הרבה יותר ופחות לקנות אוכל. שמתי לב שאני ממש נהנית מהבישול, זו הייתה עוד דרך להשתחרר ולנקות את הראש. מאז אני לא מפסיקה לעשות ספורט, לבשל ולאפות.


חשוב לי מאוד להכין אוכל בריא, מזין שעושה לי טוב, לאחרונה יצא לי להכיר יותר את הקינוחים הטבעוניים, ללא גלוטן, ללא סוכר מעובד, raw, וממש הופתעתי לגלות כמה זה פשוט להכין אותם.
תמיד זה היה נראה לי כמו משהו ממש מורכב שאני לא אצליח להכין בעצמי וצריך לקנות מלא דברים מיוחדים.
אז נכון שיש דברים מסויימים שאולי אין לכל אחד בבית אבל בדרך כלל אפשר להחליף אותם במה שכן יש. זה הרבה יותר פשוט מקונדיטוריה ולכל דבר יש תחליף.
הייתי מכינה דברים, טועמת אותם וממש מתפלאה שתוך חצי שעה הכנתי משהו כל כך טעים והכי הפליא אותי שהכל טבעי! לא הבנתי איך גיליתי את זה כל כך מאוחר! הרגשתי חיבור מיידי לטבע.
התאהבתי בתחום הזה- המרכיבים הטבעיים, ההכנה הפשוטה, התוצאה הבריאה, הטעימה והמהממת!
אני מזמינה אתכם להתנסות במתכונים השונים שקיימים באתר, אני ממש מקווה שתהנו להכיר את התחום הזה, ואם אתם כבר מכירים אז שתהנו מההכנה והתוצאה הסופית!

בנוסף, אני גם מוכרת מוצרים שונים שאני מכינה בעצמי, אותם תוכלו למצוא תחת עמוד מוצרים.

באהבה גדולה,
ענבל